Moha szubjektív olvasónaplója a XXI. század elejéről

Én csak olvasgatok...

Én csak olvasgatok...

Zétényi Zsolt: A Szent Korona vonzásában

Magyarnak lenni

2018. július 29. - Mohácsi Zoltán

Egy keresztény barátom küldött nekem egy linket. A link arról szólt, mekkora bálványimádás az új, az 1949-es, minden szempontból hanyagolható kommunista alkotmányt felváltó magyar alaptörvény , e kitétele: „Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti…

Tovább

Máté Angi: Ez egy susogó levél

Nagy bajban vagyok! Gyönyörű ez a könyv. Mindenféle szempontból. Külalalkra is, és főleg és igen, nyelvezetre is. Bizsergett bennem a gyönyörűség Máté Angi sorait olvasva. A legszebb tollú magyar szerzők jutottak eszembe őt olvasva: Wass Albert, Sütő András, Nyírő József, Tamási Áron. Ugyan csúf…

Tovább

Richard David Precht: Ki vagyok én? És ha igen, akkor hány?

Hihetetlen jó a címe a könyvnek! Zseniális! A felvezetés imádnivaló: részeg este utáni józanodás félkomás állapotttyában a haver felteszi a kérdést: K vagyok én? És ha igen, hány? A tartalomjegyzékre pillantva szerettem volna egyszerre olvasni az összes fejezetet. Komolyan. Egy-kettő volt, ami nem…

Tovább

Marton Mária: Mese Lázár Ervinről

A beszélgetést olvasva olyan érzésem volt, mint Nagy Bandónál: le kellene ülni ezzel az Ervinnel, és feltétlenül szükséges borozgatnunk egyet. Valahol, valamelyik kertben, ahol lefotózódott, a könyvben levő képek tanúsága szerint. Vélem ennek csak két akadálya lehetséges, sajnos, nagyon sajnos ő már…

Tovább

June Strong: Napsugár (Jared naplója)

June Strong könyve egyfajta keresztény sci-fi, világvége-regény, egy végső apokalipszist megelőző látomás. Az alcíme egyébként találóbb, izgalmasabb mint a főcim: Jared naplója. Strong alapvetően egy keresztény próféciaszemlélet, a historikus prófécia-értelmezésnek az utolsó, vagyis Jézus Krisztus…

Tovább

Weöres Sándor: Holdbeli csónakos

A mindenki által kötelezően ismert gyerekversek és a Rongyszőnyeg egy rövid részletének kivételével teljesen szűz voltam Weöres Sándorból. Amikor nekifogtam a Csónakos-nak, kellemesen meglepődtem: mese! Hurrá! Aztán jött a lapp-magyar barátság, meg Paprika Jancsi, meg Vitéz László, meg…

Tovább

Szergej Lukjanyenko: Ugrás az űrbe

A második általam olvasott Lukjanyenko-könyv. (Nem számítva a többször elkezdett, de félbehagyott Őrség-et.) Az elejét faltam: nagyon tetszett a történet megszakítatlan vezetése, a stílusával meg elsőre megbarátkoztam. Aztán a Pjotr átalakulásakor nekem leengedett a történet. Egyértelmű volt, hogy…

Tovább

Bíró Lajos: A magyar Jézus II.

Nem tudom, mi a véleményem erről a könyvről. Valaki mondja meg a véleményemet, legyen szíves!. Amit tudok róla, hogy nem tudom az ötös skálámon értékelni.  A könyv olyan, mint valami egyéb műnek a bő függeléke. Valaminek, ami részletesen kifejti a témát, itt meg csak adalékok találhatok, ha kedvem…

Tovább

Sam J. Lundwall: Visszatérés a Földre / Alice világa

Nos, alapvetően a képregényváltozaton szocializálódtam. Hogyne imádtam volna: gólem, Monte Christo, Nemo kapitány, cowboy, indiánok, szfinx, robotok, római aréna, űrhajó… S persze Zorád Ernő felejthetetlen rajzai! Aztán kamaszkoromban megleltem könyv formájában is. Csalódás volt. Nem volt benne a…

Tovább

Sándor György: Átvezetés – egy másik könyvbe, létérzésbe és örömbe

Mi ez a könyv? Hát ez a kérdés, bizony! Nem előadás. Nem memoár. Nem valahonnan valahová. Nem a központi gondolat kifejtése. Nem SGy. Sándor Györgyről, s nem mások SGy-ről. Nem fotóalbum.S mindez egyszerre.  SGy. hetvenéves volt. Valamifajta születésnapi ajándék önmagának, önmagáról.  Élvezetes,…

Tovább
süti beállítások módosítása